JailBreak’den sonra kitlenen Iphone’u kurtarma rehberi

Yaklaşık 3 saat önce telefonuma jailbreak yaptım ama sonradan bana göre fazla bir değişiklik olmadığını düşünerek telefonumu eski orjinal haline getirmek için restore etmeye çalıştım. Bu işlem sonucunda telefon ekranda Apple logosu geldi. Bu ekranın yaklaşık 5-10 dk içinde geçip normal olarak telefonun açılması gerekir. Eğer bu olmamış ise telefonunuz kilitlenmiş demektir. Çözmek için site site gezmektense aşağıda anlatacaklarımı yaparsanız rahat bir şekilde bunun üstesinden gelebilirsiniz.

1)İlk başta iphone’u açma tuşuna ve home tuşuna(yuvarlak olan) basılı tutarak bekliyoruz. Ekran siyah olup kapanana kadar bu işleme devam ediyoruz.

2) Iphone’u home tuşuna basılı tutarak ekrana görüntü gelene kadar bekliyoruz ardından home tuşundan elimizi çekmeden bağlantı kablosunu takıyoruz.

3) Ekrana aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Bu ekran recovery ekranıdır.

4) Ardından şu adresten iphone 3gs için

şu adresten iPhone 2g için
bu adresten iPhone 3g için  Phone 3.1.3 firmware’ini indirebilirsiniz. Sizin için uygun olanı seçip indirin. 3gs için dosya boyutu yaklaşık 290mb civarındadır.

5) Itunes’un son sürümünün yüklü olduğundan emin olunuz.Sonra sağ shift tuşu ve yukarı tuşuna basılı tutarken restore tuşuna basınız. Açılan pencereden indirdiğiniz dosyayı gösteriniz.

6) Artık restore işlemi başlamıştır.

7) Restore işleminin ardından yeni bir iphone olarak tanıtın telefonunuzu bu işlemden sonra telefon defteriniz ve uygulamalarınız otomatik olarak yüklenecektir.

Ben bu bilgileri şu ve bu sitelerden edindiğim bilgiler sonucu elde ettim. Benim telefonumda işe yaradı güzel sonuç aldım.

Bitti 🙂

JailBreak’den sonra kitlenen Iphone’u kurtarma rehberi” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s